Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Hye Tong Sunim oraz Mistrzynią Zen Bon Shim SSN

Wrzesień 3 @ 7:30 pm - 9:30 pm

Spotkanie publiczne z Koreańskim Mnichem Zen Hye Tong Sunim
oraz
Mistrzynią Zen Bon Shim SSN (Aleksandra Porter)

Gdzie:  Scena Kameralna Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach  (wejście od strony ulicy Warszawskiej 2).
Kiedy:  Poniedziałek, 3 wrzesień 2018, rozpoczęcie spotkania godzina 18.30

W programie:
– przybliżenie słuchaczom Buddyzmu Zen w Korei oraz jak on znalazł się w Polsce
– Mowa Dharmy Mistrzyni Zen Bon Shim SSN
– Na pytania będzie odpowiadał Koreański Mnich Zen Nauczyciel Zen Hye Tong Sunim
Wstęp bezpłatny.

Hye Tong Sunim urodził się w 1971 roku w Korei. Jest absolwentem Dongguk University na kierunku literatura niemiecka. Zaczął praktykować buddyzm zen w Hwa Gye Sa. Został wyświęcony na mnicha w koreańskiej tradycji Jogye w 1996 roku w Świątyni Haeinsa. Otrzymał wskazania bhikkhu w 2000 r. od szkoły Zen Kwan Um, a w 2005 r. od Szkoly tradycji Jogye. Pracował i praktykował w Hwa Gye Sa, Musangsa, Providence Zen Center i kilku koreańskich klasztorach Zen. Hye Tong Sunim otrzymał inka od mistrza Zen Dae Bonga w 2012 roku w Musangsa. Obecnie jest Seon Won Jang Sunim (co-guiding teacher) i vice-opatem Musangsa.

Mistrzyni Zen Bon ShimSSN (Aleksandra Porter) została uczennicą Dae Soen Sa Nima podczas Jego pierwszej wizyty w Polsce w 1978 roku. Efektem tego było to, iż stała się jednym z członków założycieli Polskiej Sangi Szkoły Zen Kwan Um oraz Krakowskiego Ośrodka Zen. Poprzednio była zawodową tancerką w szeroko znanym krakowskim zespole baletu nowoczesnego. W 1987 r. została opatką Warszawskiego Ośrodka Zen oraz Głównej Świątyni w Falenicy, na obrzeżach Warszawy. W tym czasie była w ciąży i sytuacja ta nauczyła ją, jak łączyć praktykę rodzinnego życia z planem codziennej praktyki w ośrodku zen. Dodatkowo robiła praktykę nocną, praktykę pokłonów i śpiewów – idealne formy praktyki dla tych, którym sytuacja nie pozwala na indywidualne odosobnienia medytacyjne. W 1992 r. otrzymała inka (pozwolenie na samodzielne nauczanie) od Seung Sahna DSSN, a następnie przeszła trening na nauczyciela zen w Polsce i USA. W 2006 r. otrzymała Przekaz Dharmy od Mistrza Zen Wu Bonga i otrzymała nowe imię – Bon Shim – Pierwotny Umysł. Niezależnie od obowiązków Nauczyciela Prowadzącego kilku ośrodków i grup w Polsce, podróżuje i naucza w całej Europie. Jest również aktywnym członkiem Polskiej Unii Buddyjskiej.

Zapraszamy!

Informacja  dla osób które chciałyby nocować w Katowickim Ośrodku Zen:
Od niedzieli 2 września do środy 4 września Ośrodek jest otwarty 24 godziny na dobę.

Pomoc i informacje: 
Waldemar Pawlik ……. tel. +48 501 430 062
Jurek Błotny …………… tel. +48 510 017 276
Damian Dębiec ………. tel. +48 504 455 747
Marek Barcikowski …. tel. +48 576 899 629

 


Spotkanie  w Teatrze Śląskim będzie dla wszystkich gości bezpłatne. Również Katowicki Ośrodek Zen w czasie wizyty Hye Tong Sunima w Katowicach nie będzie pobierał od nikogo pieniędzy za np. nocleg w Katowickim Ośrodku oraz pobyt w Ośrodku. Koszt wizyty Hye Tong Sunim w Katowicach to okolo 600 – 700 €. Projekt ten jest sporym obciążeniem finansowym dla Katowickiego Ośrodka Zen. Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć finansowo przyjazd Hye Tong Sunim, datki, Dana Paramita, w jakiejkolwiek wysokości można wpłacać na nasze konto Katowickiego Ośrodka Zen z dopiskiem: “Darowizna na cele kultu religijnego – Hye Tong Sunim”SZKOŁA ZEN KWAN UM W POLSCE „KATOWICKI OŚRODEK ZEN” (Alior Bank) Numer konta: 52 2490 0005 0000 4600 2892 4211″Darowizna na cele kultu religijnego – Hye Tong Sunim”

Szczegóły

Data:
Wrzesień 3
Czas:
7:30 pm - 9:30 pm
Wydarzenie Category:

Miejsce

Scena Kameralna Teatru Śląskiego
Warszawska 2
Katowice, Polska
+ Google Map