Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Sesja medytacji z Bon Shim SSN

Czerwiec 15 @ 6:30 pm - Czerwiec 17 @ 1:30 pm

Świątynia Główna Wu Bong Sa w Warszawie serdecznie zaprasza na YMJJ z Bon Shim SSN. Odosobnienie rozpocznie się 15 czerwca o godzinie 18:30 w piątek a zakończy 17 czerwca w niedzielę Mową Dharmy o godzinie 12:00 w Świątyni Głównej SZKU w Warszawie – Falenicy, ul. Małowiejska 22.

Praktyka medytacji w Szkole Zen Kwan Um jest praktyką samej esencji czystego umysłu – treningiem skupienia, spokoju, mądrości i współczucia – ponad religijnymi sporami, tradycjami i podziałami.
W planie odosobnienia:
– medytacja siedząca i śpiewy
– rozmowa osobista z nauczycielem prowadzącym (koany)
– publiczna mowa Dharmy oraz pytania i odpowiedzi
– wegetariańskie posiłki serwowane w formalnym stylu zen
– reguła ciszy

Prosimy o przywiezienie na odosobnienie własnych ręczników i śpiworów oraz luźnych spodni do kostek do medytacji i skarpetek oraz zapoznanie się z planem dnia oraz  regułami odosobnienia. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia NW i zdrowotnego.

Zapraszamy wszystkie osoby spoza odosobnienia na Mowę Dharmy, natomiast zwyczajowa otwarta niedzielna praktyka medytacji nie odbędzie się.

Ceny: 130/160/190 zł (nauczyciele dharmy/członkowie/sympatycy)

 

Dziękujemy za jak najwcześniejsze zapisy przy użyciu elektronicznego formularza – bardzo ułatwia to organizację odosobnienia.

Preferowana jest płatność przelewem na konto Szkoły:
Szkoła Zen Kwan Um w Polsce
ul.Małowiejska 22/24
04-962 Warszawa
Alior Bank Polska 21249000050000453060627808

Mistrzyni Zen Bon Shim (Aleksandra Porter) została uczniem Dae Soen Sa Nima od czasu Jego pierwszej wizyty w Polsce w 1978 roku. Efektem tego było to, iż stała się jednym z członków założycieli Polskiej Sangi Szkoły Zen Kwan Um oraz Krakowskiego Ośrodka Zen. Poprzednio była zawodową tancerką w szeroko znanym krakowskim zespole baletu nowoczesnego.

W 1987 r. została opatem Warszawskiego Ośrodka Zen oraz Głównej Świątyni w Falenicy, na obrzeżach Warszawy. W tym czasie była w ciąży i sytuacja ta nauczyła ją, jak łączyć praktykę rodzinnego życia z planem codziennej praktyki w ośrodku zen. Dodatkowo robiła praktykę nocną, praktykę pokłonów i śpiewów – idealne formy praktyki dla tych, którym sytuacja nie pozwala na indywidualne odosobnienia medytacyjne.
W 1992 r. otrzymała inka (pozwolenie na samodzielne nauczanie) od Seung Sahna DSSN, a następnie przeszła trening na nauczyciela zen w Polsce i USA.

W 2006 r. otrzymała Przekaz Dharmy od Mistrza Zen Wu Bonga i otrzymała nowe imię – Bon Shim – Pierwotny Umysł.
Niezależnie od obowiązków Nauczyciela Prowadzącego kilku ośrodków i grup w Polsce, podróżuje i naucza w całej Europie. Jest również aktywnym członkiem Polskiej Unii Buddyjskiej.

Szczegóły

Start:
Czerwiec 15 @ 6:30 pm
Koniec:
Czerwiec 17 @ 1:30 pm
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Świątynia Główna Wubongsa
Małowiejska 22/24
Warszawa, 04-962 Polska
+ Google Map
Telefon:
(22) 872 05 52
Share This