Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Sangha Weekend

Wrzesień 8

Szkoła Zen Kwan Um ma zaszczyt być gospodarzem Pierwszej Europejskiej Konwencji Sanghowej
“Słuchanie głosów Sanghi”

PLAN SANGHA WEEKENDU
APLIKUJ NA SANGHA WEEKEND 
Sobota:
Zgromadzenie Członków (MoM) ~1,5h, sprawy administracyjne
  i Konwencja Sanghowa  ~3h, część kreatywna 
Niedziela:
Ceremonia Wskazań
APLIKUJ DODATKOWO 

Opłaty dla osób siedzących Kyolche są takie same, pełna opłata za SW, nocleg extra

Czym jest Konwencja Sanghowa?

Konwencja Sanghowa to Ty! Po raz pierwszy członkowie europejskich ośrodków zen i grup mogą podzielić się doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz omówić swoje pomysły oraz obawy dotyczące naszej Sanghi.
Będą mogli głosować za pozytywnymi zmianami, które pomogą naszej Szkole w adaptacji do współczesnej kultury, zachowując jej podstawową tradycję tak, abyśmy mogli jak najlepiej pomóc temu szybko zmieniającemu się światu.
Rezultat głosowań zostanie zaprezentowany Europejskiej Grupie Nauczycieli, która uwzględni je w swoich decyzjach.
Możesz przeczytać o tym w statucie.

Kto powinien się pojawić?

Każdy Ośrodek i Grupa Zen są proszone o oddelegowanie dwóch osób na naszą konwencję. Jeden z delegatów może być równocześnie reprezentantem na Europejskim Zgromadzeniu Członków (opacie i kierowniku, doczytaj szczegóły), które odbędzie się wcześniej i tym razem jedynie krótko zatwierdzi nasze administracyjne raporty. Idealnie konwent Sanghi powinien składać się ze wszystkich Starszych Nauczycieli Dharmy, dodatkowo – delegatów Sangh oraz wszystkich Nauczycieli prowadzących. Ci ostatni nie mają prawa głosować na tym zgromadzeniu.

Dlaczego Ty?

Konwencja to sposób, w jaki możesz wykorzystać swoje spostrzeżenia, pomysły oraz obawy na korzyść całej społecznośći SZKU, ponieważ możesz mieć coś ważnego do powiedzenia i poszukiwałeś/aś właściwej sytuacji, by zabrać głos.

Kiedy?

8-9 Września 2018, po krótkim spotkaniu członków (MoM) w Wu Bong Sa.
Zapisz teraz datę, ponieważ konwent Sanghi może być zwoływany raz na 3-5 lat.

O czym będziemy rozmawiać?

Czy jest coś, co chciałeś/aś wyrazić od dłuższego czasu? Co jest dla Ciebie ważne i interesujące? Jeden z tematów zaproponowanych na Konwencję Sanghową przez MoM 2017 to Raport Millenialsów, który mówi o wyzwaniach stojących przed młodym pokoleniem w ramach ich praktyki i w odniesieniu do “zagadnienia różnorodności kulturowej, edukacji, religii, wartości, zdrowia, ochrony środowiska, sprawiedliwości społecznej oraz technologii.” A jakie są Twoje rekomendacje dla otwartej i żywej Dharmy oraz Sanghi?

Działaj!

1. Zapisz datę

2. Zgłoś swój temat
Aby zgłosić swój temat, napisz do:
comms@kwanumeurope.org (angielski),
jlnenicka@gmail.com (czeski i słowacki),
knud.rosenmayr@gmail.com (niemiecki),
kwanum@zen.pl (polski),
gil.jacobson@gmail.com (hebrajski)

3. Zostań wolontariuszem Przyjdź i pomóż przygotować Konwencję. Zabawa jest gwarantowana i nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby mieć wpływ na świat swój i innych: comms@kwanumeurope.org.

Z Waszych dotychczasowych listów wyłoniliśmy tematy: (1) Dodatkowe formy wspólnego działania; (2) Praktyka zen dla początkujących; (3) Więcej buddyjskiej edukacji; (4) Potencjał Nauczycieli Dharmy i uczniów – organizacja KUSZ. Do sierpnia będą trwać prace nad tematami w małych grupach – DOŁĄCZ!

 

Szczegóły

Data:
Wrzesień 8
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Świątynia Główna Wubongsa
Małowiejska 22/24
Warszawa, 04-962 Polska
+ Google Map
Telefon:
(22) 872 05 52
Share This