Gdański Ośrodek Zen zaprasza na Wieczór z Medytacją

w dniu 5 maja godzina 20:00 - 23:20


"Kiedy praktykujemy zazen, nasz umysł jest spokojny i prosty. Ale zazwyczaj nasz umysł jest bardzo zajęty i skomplikowany i trudno nam jest skoncentrować się na tym, co robimy. Jest tak, ponieważ myślimy, zanim działamy, i to myślenie pozostawia pewien ślad. Z góry powzięte wyobrażenia rzucają cień na nasze działanie.
Myślenie nie tylko pozostawia ślad czy cień, ale dostarcza nam również wiele pojęć o innych naszych działaniach i sprawach. Te ślady i pojęcia czynią nasze umysły bardzo skomplikowanymi. biedy czynimy coś z całkiem prostym, czystym umysłem, nie mamy żadnych pojęć czy cieni i nasze działanie jest mocne i bezpośrednie. Ale kiedy robimy coś ze skomplikowanym umysłem, w związku z innymi sprawami; ludźmi czy też społeczeństwem, nasze działanie staje się bardzo złożone."

Shunryu Suzuki "Umysł zen, umysł początkującego"YMJJ z Joeng Hye SSN w Warszawie

w dniach 12-14 maja


Świątynia Główna Wu Bong Sa w Warszawie serdecznie zaprasza na YMJJ z Joeng Hye SSN (Andrzej Piotrowski). Odosobnienie rozpocznie się 12 maja o godzinie 18:00 w piątek a zakończy 14 maja w niedzielę Mową Dharmy o godzinie 12:00 w Świątyni Głównej SZKU w Warszawie - Falenicy, ul. Małowiejska 22. Planowane jest też drugie wejście na odosobnienie o 14:00 w sobotę - dla wszystkich osób początkujących oraz dla tych, którym obowiązki nie pozwalają na uczestnictwo od początku.


Zapraszamy wszystkie osoby spoza odosobnienia na Mowę Dharmy, natomiast zwyczajowa otwarta niedzielna praktyka medytacji nie odbędzie się. Prosimy o przywiezienie na odosobnienie własnych ręczników i śpiworów oraz luźnego stroju. Ceny: 130/160/190 (nauczyciele dharmy/członkowie/sympatycy)


Zapisy: kwanum@zen.pl
Preferowana jest płatność przelewem na konto Szkoły:
Szkoła Zen Kwan Um w Polsce
ul.Małowiejska 22/24
04-962 Warszawa
Bank BPH
Nr rachunku: 06 1060 0076 0000 4045 2012 7067