PRAKTYKI CODZIENNE

Na praktyki codzienne zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby – osoby początkujące i zaawansowane, dopiero co zaciekawione i głęboko zaangażowane. Praktyka medytacji w Szkole Zen Kwan Um jest praktyką samej esencji czystego umysłu – treningiem skupienia, spokoju, mądrości i współczucia – ponad religijnymi sporami i podziałami.

Jeżeli nie medytowałeś/aś jeszcze w stylu Kwan Um, umów się odpowiednio wcześniej na krótkie wprowadzenie pod telefonem 537 84 54 87 lub zapisz na któryś z naszych dłuższych warsztatów lub sesji dla początkujących (patrz: harmonogram wydarzeń)

Dziękujemy za datki. Przy wejściu do Świątyni Głównej znajduje się skrzyneczka DANAPARAMITA, do której można wrzucać darowizny. Świątynia istnieje dzięki szczodrości darczyńców. Koszt, który ponosimy w związku z każdą praktyką to ok 5 zł/osoba a z każdym posiłkiem – 5 zł/osoba.

Zachęcamy osoby rozpoczynające regularną praktykę do zostania członkami Szkoły. Składka członkowska uprawniająca do zniżek na odosobnienia i nieodpłatnego uczestnictwa w praktyce wynosi 50 zł, natomiast dla Nauczycieli Dharmy i Nauczycieli Dharmy w Treningu – 60 zł.

PRAKTYKA PORANNA: PONIEDZIAŁEK - SOBOTA
  • 6:00 108 pokłonów
  • 6:30 Śpiewy codzienne
  • 6:55 Medytacja zen (1×30 min.)
  • Zakończenie – 7:25
PRAKTYKA POŁUDNIOWA: NIEDZIELA
  • 11:00  Medytacja zen (3×35 MIN)                                    
  • 11:35  Chodzenie zen
  • 11:45  Medytacja zen
  • 12:20  Chodzenie zen
  • 12:30  Medytacja zen
  • 13:05  Śpiewy – dwie sutry
  • Zakończenie – 13:20

Wegetariański obiad lub słodki poczęstunek.

PRAKTYKA WIECZORNA: PONIEDZIAŁEK & ŚRODA & CZWARTEK
  • 18:30 Śpiewy codzienne
  • 18:55 Medytacja zen (2×30 min.)
  • Zakończenie – 20:05
ŚRODY Z MEDYTACJĄ W MIEŚCIE
  • 18:30 Śpiewy i medytacja zen (2×30 min.)
  • Zakończenie – 20:10

Ta praktyka, będąca wspólną praktyką całego Warszawskiego Ośrodka Zen, odbywa się w centrum miasta w Zaczarowanym Ogrodzie, ul. Jazdów 3/17. Więcej >TUTAJ<.

PRAKTYKA WIECZORNA: WTOREK & PIĄTEK
  • 18:30 Śpiewy specjalne
  • 19:00 Śpiewy codzienne
  • 19:20 Medytacja zen (1×30 min)
  • Zakończenie – 19:50