Zapraszamy na wprowadzenia dla początkujących w całej Polsce. Praktyka medytacji w Szkole Zen Kwan Um jest praktyką samej esencji czystego umysłu – treningiem skupienia, spokoju, mądrości i współczucia – ponad religijnymi sporami i podziałami. 

Świątynia Główna – Warszawski Ośrodek Zen

W każdy poniedziałek, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu, Warszawski Ośrodek Zen zaprasza na wprowadzenia do medytacji zen dla początkujących. Jeżeli chcesz nauczyć się medytacji lub rozpocząć systematyczną praktykę z istniejącą w Polsce od 40 lat i godną zaufania grupą oraz ustalić jej regularny rytm lub czujesz, że w Twojej dotychczasowej praktyce medytacji brakuje głębi i pierwotnego znaczenia, skontaktuj się z naszą Główną Nauczycielką Dharmy Gosią pod numerem telefonu 609 566 986.

Praktyka medytacji w Szkole Zen Kwan Um jest praktyką samej esencji czystego umysłu – treningiem skupienia, spokoju, mądrości i współczucia – ponad religijnymi sporami i podziałami.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?
– wprowadzenie do form praktyki: jak utrzymać właściwą pozycję ciała i koncentrację umysłu, jak oddychać
– wyjaśnienie znaczenia śpiewów i pokłonów w medytacji zen
– czym jest czysty umysł “nie wiem” oraz inne pojęcia zen

AUTORYZACJA LINII: Mistrz Zen Seung Sahn, 78 patriarcha koreańskiego buddyzmu, nauczyciel prowadzący: Mistrz Zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski) oraz nauczycielka rezydentka Mistrzyni Zen Bon Shim (Aleksandra Porter)

CO ZABRAĆ: Luźne spodnie do kostek do siedzenia, skarpetki.

GDZIE: Małowiejska 24

DOJAZD: autobus 521 lub pociąg S1 z centrum : dojazd

KIEDY: każdy poniedziałek o 17:30, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu (609 566 986)

PLAN: 17:30-18:15 wprowadzenie, 18:30 śpiewy (25 min), 18:55 medytacja zen (2x30 min)

CO POTEM: Organizujemy codzienne praktyki w Falenicy o 18:30, niedziele z medytacją na przedmieściach oraz środy z medytacją w śródmieściu

WIĘCEJ O NAS: Facebook oraz ZEN.PL

Krakowski Ośrodek Zen

Zanim rozpoczniesz praktykę w Krakowskim Ośrodku Zen, zapraszamy na krótkie spotkanie wprowadzające, które odbywa się regularnie w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godzinie 18:30 (przed praktyką wieczorną).

Termin najbliższego spotkania i zapisy znajdziesz TUTAJ.

Wprowadzenie do praktyki zen trwa około 40 minut, podczas których zdobędziesz trochę informacji na temat mistrza Seung Sahna, historii powstania Szkoły Kwan Um, Krakowskiego Ośrodka Zen oraz zapoznasz się z podstawowymi formami praktyki, regułami i zasadami obowiązującymi w Szkole Zen Kwan Um.

Spotkanie jest bezpłatne.

Weź ze sobą wygodne, miękkie ubranie, w którym można wygodnie siedzieć na macie, a które nie uciska brzucha (np. spodnie od dresu).

Po wprowadzeniu istnieje możliwość pozostania na formalnej praktyce wieczornej, która odbywa się w godzinach 19:30-20:45.

Prosimy o przychodzenie na wprowadzenia wyłącznie w podanych terminach. W wyjątkowej sytuacji, jeżeli nie masz możliwości przyjścia w tym terminie, skontaktuj się z nami pod adresem: krakow@zen.pl w celu umówienia się na indywidualny termin wprowadzenia. Dotyczy to jednak tylko sytuacji wyjątkowych!

Osoby nieletnie mogą uczestniczyć w spotkaniu tylko za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Najbliższe spotkanie wprowadzające odbędzie się wyjątkowo o tydzień później, 12 czerwca 2018 o godz. 18:30.

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym spotkaniu, wypełnij poniższy formularz. (Powiadomimy Cię e-mailem, jeśli zaszłaby z naszej strony konieczność odwołania spotkania lub zmiany terminu).

Jeżeli już umówiłeś/aś się na wprowadzenie, ale nie możesz przyjść, proszę, poinformuj nas o tym – albo odpowiadając na e-mail, który otrzymałeś/aś przy zgłoszeniu, albo wysyłając wiadomość SMS na numer telefonu podany w tym e-mailu.

Zapraszamy wszystkie Ośrodki Zen i Grupy o przesyłanie zasad, zgodnie z którymi organizujecie regularne wprowadzenia na adres: kwanum108@gmail.com.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na Newsletter, a otrzymasz najnowsze informacje o odosobnieniach i wydarzeniach prosto do swojej skrzynki.

Właśnie zapisałeś się na listę, czekaj na wiadomości.