Dwudniowe odosobnienie (YMJJ) z mistrzem zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski)

Świątynia Główna Wu Bong Sa w Warszawie serdecznie zaprasza na dwudniową sesję medytacyjną YMJJ z mistrzem zen Joeng Hye. Odosobnienie rozpocznie się w piątek 15.09 o godzinie 18:30, a zakończy 17.09 w niedzielę. Tuż po zakończeniu odosobnienia, o godz. 12:00 zapraszamy na Mowę Dharmy, czyli na otwarte dla wszystkich osób spotkanie, podczas którego Joeng Hye SSN opowie coś więcej na temat zen oraz udzieli odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników.
YMJJ jest wydarzeniem dla każdego. W dniu rozpoczęcia odosobnienia dla osób nowych odbędzie się krótkie wprowadzenie do naszych form praktyki. Jeśli natomiast jesteś osobą, która już zna podstawy medytacji, a teraz chcesz spróbować swoich sił w dłuższej sesji, to YMJJ nadaje się do tego znakomicie! Zachęcamy również do udziału osoby doświadczone, praktykujące w Szkole Kwan Um od dłuższego czasu, których obecność działa zawsze wspierająco na całą grupę. Więcej o tego rodzaju odosobnieniach oraz przykładowy plan dnia tutaj.
Plan odosobnienia jest dopasowany do możliwości i zdolności większości uczestników, a przy tym zachowuje istotne elementy występujące w intensywnych, kilkumiesięcznych odosobnieniach. Ważną regułą obowiązującą w czasie trwania YMJJ jest reguła ciszy. Staramy się utrzymywać milczenie oraz zachowywać w sposób cichy, by w ten sposób pomóc zarówno sobie jak i pozostałym uczestnikom odosobnienia w odkrywaniu pierwotnej ciszy naszego umysłu. Taka wzajemna cicha troska, atmosfera skupienia oraz otwartość na wspólne działanie wpływają korzystnie na pogłębianie kontaktu z samym sobą oraz z całym światem, którego wszyscy jesteśmy częścią.
Plan YMJJ uwzględnia również:
– trzy formy medytacji (zazen, kinhin oraz medytację śpiewów)
– dwie rozmowy osobiste z mistrzem (praktyka konganów)
– wegetariańskie posiłki serwowane w formalnym stylu zen
– oraz pracę zen

Zapisy na YMJJ zamknięte!

YMJJ jest wydarzeniem płatnym. Zebrane środki pieniężne przeznaczone są na pokrycie kosztów pobytu oraz na pomoc w utrzymaniu Świątyni Wu Bong Sa jako miejsca otwartego dla wszystkich osób praktykujących.
Koszt udziału w odosobnieniu (w tym nocleg, posiłki wegetariańskie oraz napoje – herbata/kawa/woda) wynosi:
300/400/550 zł (Nauczyciel / Członek Szkoły Kwan Um / Sympatyk lub osoba nowa)
Ilość miejsc na odosobnienie jest ograniczona. Udział gwarantuje wpłata całej kwoty na konto bankowe:
Szkoła Zen Kwan Um w Polsce
ul. Małowiejska 22/24 04-962 Warszawa
MBANK 73114020040000370282980686
Tytuł przelewu: YMJJ IX 2023
W przypadku rezygnacji w terminie od 10 do 4 dni przed odosobnieniem zwracamy 75% opłaty, 3 dni lub mniej: 50%.

Osoby zainteresowane prosimy o zapisy do dnia 12.09.2023. Dziękujemy!