Dwudniowe odosobnienie (YMJJ) z mistrzynią zen Bon Shim w Katowicach

Wszystkich zainteresowanych medytacją, chcielibyśmy zaprosić na dwudniowe odosobnienie medytacyjne w Katowickim Ośrodku Zen z mistrzynią zen Bon Shim (Aleksandra Porter).

Odosobnienie zacznie się o godzinie 8.00 rano w sobotę 30 kwietnia, a zakończy się o godzinie 14.00 w niedzielę 1 maja.

Praktyka w naszym ośrodku odbywa się w stylu Szkoły Zen Kwan Um, stworzonej przez koreańskiego mistrza zen Seung Shana, jest to jedna największych obecnie organizacji zajmujących się nauką medytacji zen.

Link do strony szkoły https://www.zen.pl/

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się na maila: katowice@zen.pl.
Koszt odosobnienia to 170 zł. Osoby chcące nocować w ośrodku prosimy, aby zaznaczyć to w mailu zgłoszeniowym. Limit uczestnikówo to 18 osób.

Mistrzyni Zen Bon Shim (Aleksandra Porter) została uczennicą Dae Soen Sa Nima podczas Jego pierwszej wizyty w Polsce w 1978 roku. Efektem tego było to, iż stała się jednym z członków założycieli Polskiej Sangi Szkoły Zen Kwan Um oraz Krakowskiego Ośrodka Zen.

W 1987 r. została opatką Warszawskiego Ośrodka Zen oraz Głównej Świątyni w Falenicy, na obrzeżach Warszawy. W tym czasie była w ciąży i sytuacja ta nauczyła ją, jak łączyć praktykę rodzinnego życia z planem codziennej praktyki w ośrodku zen. Dodatkowo robiła praktykę nocną, praktykę pokłonów i śpiewów – idealne formy praktyki dla tych, którym sytuacja nie pozwala na indywidualne odosobnienia medytacyjne.

W 1992 r. otrzymała inka (pozwolenie na samodzielne nauczanie) od Seung Sahna DSSN, a następnie przeszła trening na nauczyciela zen w Polsce i USA. W 2006 r. otrzymała Przekaz Dharmy od Mistrza Zen Wu Bonga i otrzymała nowe imię – Bon Shim – Pierwotny Umysł. Niezależnie od obowiązków Nauczyciela Prowadzącego kilku ośrodków i grup w Polsce, podróżuje i naucza w całej Europie. Jest również aktywnym członkiem Polskiej Unii Buddyjskiej.