Kido – droga energii

KIDO – DROGA ENERGII

Kido jest formą praktyki z energią umysłu, która pozwala kultywować uważność. Polega ono na długotrwałym powtarzaniu mantry Kwan Seum Bosal podczas buddyjskich śpiewów, których nauczy się każdy uczestnik. “Kwan Seum Bosal” jest koreańskim imieniem bodhisattwy współczucia i reprezentuje ten aspekt naszej Prawdziwej Natury.
Kido służy temu, aby na jakiś czas odciąć nasze myślące, karmiczne ja, dzięki czemu może pojawić się Czysty Umysł, pełen prawdziwego współczucia. Jest to praktyka zalecana osobom na każdym etapie praktyki, również dla osób początkujących.
Na tej jednodniowej sesji zgodnie z formą Szkoły Kwan Um każdy uczestnik ma jakiś prosty instrument perkusyjny i gra na nim podczas wspólnego intonowania mantry. W trakcie Kido można odchodzić od grupy (np. aby chwilę odpocząć, napić się itp.) i ponownie dołączać do śpiewających wedle potrzeby. Każdy powinien mieć instrument – mamy pewną liczbę instrumentów, ale lepiej aby było ich więcej niż miało zabraknąć :), więc o ile możecie, przynieście swoje instrumenty – mogą być improwizowane np. puszka wypełniona kamyczkami, plastikowa butelka, bębenek itp.
Praktyka będzie dedykowana pokojowi na świecie, aby wśród konfliktów pojawiło się miejsce na mądrość i współczucie. Każdy uczestnik może też dołączyć swoje prywatne intencje i śpiewać np. w intencji zdrowia kogoś bliskiego, w tym osób zmarłych lub osobistego przedsięwzięcia czy życzenia.

PLAN DNIA:

10:00 – 12:00  I blok
12:00 – 12:30 Siedzenie zen
12:45 – obiad
13:30 – 15:30 II blok
15:45 – 17:45 III blok
17:45 – 18:15 Siedzenie zen
18:15 – Cztery Wielkie Ślubowania

Udział jest bezpłatny, prosimy o szczodre darowizny na pokrycie kosztów wydarzenia oraz wsparcie Świątyni.

ZAPISY TUTAJ!