Kido – droga energii

Wu Bong Sa serdecznie zaprasza na kido, które rozpocznie się w czwartek 11 listopada o godz. 10:00, a zakończy ok. 19:00.

Kido jest formą praktyki zen, w której buddyzm spotyka się z pierwotnym koreańskim szamanizmem. W trakcie dwudniowej sesji wspólnie śpiewamy mantrę – imię bodhisattwy współczucia Kwan Se Um Bosal. Każdy ma instrument perkusyjny, dzięki czemu powstaje dużo hałasu. Szamani stosują kido aby odgonić duchy. Nasze śpiewy służą do tego, żeby odciąć karmiczne ja, dzięki czemu zamanifestować się może czysty umysł i możliwe staje się prawdziwe współczucie.

Nasza praktyka odbywać się będzie w intencji pokoju, współczucia i mądrości w licznych toczących się obecnie w naszym kraju, jak i na świecie konfliktach społecznych i politycznych, jak również w intencji pomyślności naszej Szkoły.

W trakcie kido można odchodzić od grupy (np. aby chwilę odpocząć, napić się itp.) i ponownie dołączać do śpiewających wedle potrzeby. Jest to doskonała, energetyczna praktyka, którą polecamy również zupełnie początkującym. Każdy powinien mieć instrument – mamy pewną liczbę instrumentów, ale lepiej aby było ich więcej niż miało zabraknąć :), więc o ile możecie, przynieście swoje instrumenty – mogą być zaimprowizowane np. puszka wypełniona kamyczkami, plastikowa butelka, bębenek itp.

PLAN DNIA:

10:00 – 12:00  I blok
12:00 – 12:30 Siedzenie zen
12:45 – obiad
13:30 – 15:30 II blok
15:45 – 17:45 III blok
17:45 – 18:15 Siedzenie zen
18:15 – Cztery Wielkie Ślubowania
18:30 – kolacja

Udział jest bezpłatny, prosimy o szczodre darowizny na pokrycie kosztów wydarzenia oraz wsparcie Świątyni.

Na wydarzenie nie obowiązują oficjalne zapisy, prosimy o maila na kwanum108@gmail.com z informacją o przybyciu (przynajmniej dzień wcześniej). Zapraszamy!