Studiowanie Klasycznych Tekstów Zen i praktyka niedzielna z Agatą Hae In JDPSN

Świątynia Wu Bong Sa w Warszawie Falenicy zaprasza na Studiowanie Klasycznych Tekstów Zen i praktykę niedzielną z Agatą Hae In JDPSN. Na pierwszym spotkaniu będziemy studiować fragmenty mów z wydanej przez współpracujące z nami Wydawnictwo Miska Ryżu pozycji: “Twarzą do ściany. Kazania Bodhidharmy i pierwszych patriarchów zen.”, którą można zakupić w naszym sklepiku: https://sklepzen.pl/produkt/twarza-do-sciany-nauczanie-bodhidharmy-i-pierwszych-patriarchow-zen/
*****
📌  PLAN SPOTKANIA
11:00 – medytacja zen (2 rundy)
12.30 – Studiowanie Klasycznych Tekstów Zen
13:45 – Wegetariański obiad
Osoby, które jeszcze nie praktykowały w stylu Kwan Um prosimy o przybycie godzinę wcześniej, by uzyskać niezbędne instrukcje do niedzielnych praktyk. Prosimy o zabranie luźnych strojów w stonowanych kolorach oraz SKARPETEK! 🙂
******
📌  W ramach cyklu spotkań Studiowanie Klasycznych Tekstów Zen będziemy omawiać wspólnie w Kręgu Zen wybrane fragmenty najważniejszych kazań i komentarzy wygłoszonych przez chińskich patriarchów zen dynastii Tang i Song na podstawie polskich tłumaczeń wydawnictwa “Miska ryżu” (www.miskaryzu.pl). Wybrane teksty pomogą nam odsłonić korzenie i kontekst wybranych fraz z nauczania mistrza Seung Sahna.
*****
*****
👉👉👉 PRZED KRĘGIEM należy przeczytać tekst opublikowany poniżej i wydrukować go lub wziąć na Krąg telefon, na którym można go wyświetlać. Ze względów ekologicznych nie drukujemy materiałów:
👉👉👉TEKST KAZAŃ BODHIDHARMY:
*****
*****
W odróżnieniu od wykładowej formuły mów Dharmy i Q&A, Kręgi Zen mają interaktywny charakter. Polegają na uważnym słuchaniu oraz na swoistej praktyce danaparamity, czyli praktyce dawania i dzielenia się:
👉 swoim wglądem i rozumieniem nauczania
👉 Wielkim Pytaniem
👉 doświadczeniem w praktyce
👉 wątpliwościami i trudnościami
👉 milczeniem
*****
👉 Sugerowana DAROWIZNA za całość wydarzenia z obiadem wynosi 30zł-50zł. Przekaż ją na nasze konto z dopiskiem “Studiowanie Tekstów, 6.30”: Szkoła Zen Kwan Um w Polsce, MBANK 73114020040000370282980686”
👉 Zapisy nie obowiązują.