Sesja medytacyjna YMJJ z Mistrzynią Zen Bon Shim SSN w Katowicach

Serdecznie zapraszamy do Katowickiego Ośrodka Zen na sesję medytacyjną YMJJ z Mistrzynią Zen Bon Shim SSN. 

Termin: 28-30.04.2023 r.

Czym jest sesja YMJJ?

Yong Maeng Jong Jin (YMJJ ) po koreańsku znaczy „siedzieć uważnie jak tygrys gotujący się do skoku”. Wyrażenie to wskazuje na stan jasności i mądrości, w którym umysł jest odprężony i szeroki jak przestrzeń, a zarazem czysty i ostry jak czubek igły. Dzięki czemu możemy użyć naszego doświadczenia by pomagać sobie i całemu światu, z chwili na chwilę.

Sesja medytacyjna YMJJ jest to 3-dniowe odosobnienie ciszy i milczenia, podczas którego odbywa się intensywna praktyka medytacyjna, obejmująca m.in około pięciu godzin formalnej medytacji siedzącej, wspólne śpiewy, wspólne wegetariańskie posiłki (śniadanie, obiad, kolacja), wspólny spacer, wspólną pracę, czas odpoczynku.

Podczas odosobnienia utrzymywana jest cisza i atmosfera uważności. Nie rozmawiamy ze sobą, staramy się zachowywać cicho (dotyczy to chodzenia, używania przedmiotów, otwierania/zamykania drzwi).

Każdy kto był już na sesji YMJJ doświadczył jak pomocne są obowiązujące zasady w wyciszeniu umysłu.

Sesja YMJJ jest przeznaczona dla osób, które nie mają przeciwskazań zdrowotnych, chcących pogłębić i podtrzymywać swoją praktykę zen. Zachęcamy do udziału także osoby początkujące, dla których odbędzie się warsztat zen – wprowadzenie do praktyki medytacji (w piątek).

Odosobnienie YMJJ rozpocznie się w piątek (godz. 18:00) i potrwa do niedzieli (godz. 15:00).

Pozdrawiamy w Dharmie

Zarząd Katowickiego Ośrodka Zen Kwan Um

Zgłoszenia: katowice@zen.pl

Link do strony katowickiego ośrodka