Tygodniowe odosobnienie (YMJJ Dnia Oświecenia Buddy) z Igorem Pinińskim JDPS oraz mistrzem zen Joeng Hye

Świątynia Główna Wu Bong Sa w Warszawie serdecznie zaprasza na intensywną tygodniową sesję medytacyjną YMJJ z mistrzem dharmy Igorem Pinińskim (pierwsze wejście) i mistrzem zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski, drugie wejście). Odosobnienie rozpocznie się w niedzielę 1-ego grudnia o godzinie 18:30, a zakończy 8 grudnia w niedzielę o 11 Ceremonią Dnia Oświecenia Buddy. W czwartek 5 grudnia o 18:30 jest II wejście dla osób mogących uczestniczyć tylko trzy dni.
YMJJ jest wydarzeniem dla każdego. W dniu rozpoczęcia odosobnienia dla osób nowych odbędzie się krótkie wprowadzenie do naszych form praktyki. Jeśli natomiast jesteś osobą, która już zna podstawy medytacji, a teraz chcesz spróbować swoich sił w dłuższej sesji, to YMJJ nadaje się do tego znakomicie! Zachęcamy również do udziału osoby doświadczone, praktykujące w Szkole Kwan Um od dłuższego czasu, których obecność działa zawsze wspierająco na całą grupę.
Plan odosobnienia jest dopasowany do możliwości i zdolności większości uczestników, a przy tym zachowuje istotne elementy występujące w intensywnych, kilkumiesięcznych odosobnieniach. Ważną regułą obowiązującą w czasie trwania YMJJ jest reguła ciszy. Staramy się utrzymywać milczenie oraz zachowywać w sposób cichy, by w ten sposób pomóc zarówno sobie jak i pozostałym uczestnikom odosobnienia w odkrywaniu pierwotnej ciszy naszego umysłu. Taka wzajemna cicha troska, atmosfera skupienia oraz otwartość na wspólne działanie wpływają korzystnie na pogłębianie kontaktu z samym sobą oraz z całym światem, którego wszyscy jesteśmy częścią.
Plan tego wyjątkowego YMJJ uwzględnia również:
– praktykę nocną (od 00:00 do 01:30)
– trzy formy medytacji (zazen, kinhin oraz medytację śpiewów)
– codzienne rozmowy osobiste z mistrzem (praktyka konganów)
– wegetariańskie posiłki serwowane w formalnym stylu zen

Zapisy na YMJJ odbywają się poprzez formularz zapisów.
YMJJ jest wydarzeniem płatnym. Zebrane środki pieniężne przeznaczone są na pokrycie kosztów pobytu oraz na pomoc w utrzymaniu Świątyni Wu Bong Sa jako miejsca otwartego dla wszystkich osób praktykujących.
Osoby zainteresowane prosimy o zapisy do dnia 29 listopada 2019. Dziękujemy!