Dwudniowe odosobnienie (YMJJ) z Bogumiłą Malinowską JDPS

Łódzki Ośrodek Zen (ul. Piotrkowska 93/14) serdecznie zaprasza na dwudniową sesję medytacyjną YMJJ z mistrzynią Dharmy Bogumiłą Malinowską. Odosobnienie rozpocznie się w piątek 6 września o godzinie 18:30 a zakończy 8 września w niedzielę. Tuż po zakończeniu odosobnienia, w niedzielę o godz. 12:00 zapraszamy na Mowę Dharmy, czyli na otwarte dla wszystkich osób spotkanie, podczas którego JDPS opowie coś więcej na temat zen oraz udzieli odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników.
YMJJ jest wydarzeniem dla każdego. W dniu rozpoczęcia odosobnienia dla osób nowych odbędzie się krótkie wprowadzenie do naszych form praktyki. Jeśli natomiast jesteś osobą, która już zna podstawy medytacji, a teraz chcesz spróbować swoich sił w dłuższej sesji, to YMJJ nadaje się do tego znakomicie! Zachęcamy również do udziału osoby doświadczone, praktykujące w Szkole Kwan Um od dłuższego czasu, których obecność działa zawsze wspierająco na całą grupę.
Plan odosobnienia jest dopasowany do możliwości i zdolności większości uczestników, a przy tym zachowuje istotne elementy występujące w intensywnych, kilkumiesięcznych odosobnieniach. Ważną regułą obowiązującą w czasie trwania YMJJ jest reguła ciszy. Staramy się utrzymywać milczenie oraz zachowywać w sposób cichy, by w ten sposób pomóc zarówno sobie jak i pozostałym uczestnikom odosobnienia w odkrywaniu pierwotnej ciszy naszego umysłu. Taka wzajemna cicha troska, atmosfera skupienia oraz otwartość na wspólne działanie wpływają korzystnie na pogłębianie kontaktu z samym sobą oraz z całym światem, którego wszyscy jesteśmy częścią.
Plan YMJJ uwzględnia również:
– trzy formy medytacji (zazen, kinhin oraz medytację śpiewów)
– dwie rozmowy osobiste z mistrzem (praktyka konganów)
– wegetariańskie posiłki serwowane w formalnym stylu zen
– oraz pracę zen
Zapisy na odosobnienie:

tel. +48 509 241 097
e-mail: lodz@zen.pl
YMJJ jest wydarzeniem płatnym. Ceny: Nauczyciele Dharmy: 100 zł, członkowie 110 zł, sympatycy, osoby nowe: 170 zł.

|||::
https://goo.gl/maps/NuovQAMsxAP2