Dwudniowe odosobnienie (YMJJ) z Chon Mun Sunimem JDPS

Świątynia Główna Wu Bong Sa w Warszawie serdecznie zaprasza na dwudniową sesję medytacyjną YMJJ z mistrzem dharmy mnichem Chon Mun Suninem. Odosobnienie rozpocznie się w piątek 9 października o godzinie 18:30 a zakończy 11 października w niedzielę. Tuż po zakończeniu odosobnienia, w niedzielę o godz. 12:00 zapraszamy na Mowę Dharmy, czyli na otwarte dla wszystkich osób spotkanie, podczas którego Chin Mun Sunim opowie coś więcej na temat zen oraz udzieli odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników.
YMJJ jest wydarzeniem dla każdego. W dniu rozpoczęcia odosobnienia dla osób nowych odbędzie się krótkie wprowadzenie do naszych form praktyki. Jeśli natomiast jesteś osobą, która już zna podstawy medytacji, a teraz chcesz spróbować swoich sił w dłuższej sesji, to YMJJ nadaje się do tego znakomicie! Zachęcamy również do udziału osoby doświadczone, praktykujące w Szkole Kwan Um od dłuższego czasu, których obecność działa zawsze wspierająco na całą grupę.
Plan odosobnienia jest dopasowany do możliwości i zdolności większości uczestników, a przy tym zachowuje istotne elementy występujące w intensywnych, kilkumiesięcznych odosobnieniach. Ważną regułą obowiązującą w czasie trwania YMJJ jest reguła ciszy. Staramy się utrzymywać milczenie oraz zachowywać w sposób cichy, by w ten sposób pomóc zarówno sobie jak i pozostałym uczestnikom odosobnienia w odkrywaniu pierwotnej ciszy naszego umysłu. Taka wzajemna cicha troska, atmosfera skupienia oraz otwartość na wspólne działanie wpływają korzystnie na pogłębianie kontaktu z samym sobą oraz z całym światem, którego wszyscy jesteśmy częścią.
Plan YMJJ uwzględnia również:
– trzy formy medytacji (zazen, kinhin oraz medytację śpiewów)
– dwie rozmowy osobiste z mistrzem (praktyka konganów)
– wegetariańskie posiłki serwowane w formalnym stylu zen
– oraz pracę zen
Zapisy na YMJJ odbywają się poprzez formularz zapisów.
YMJJ jest wydarzeniem płatnym. Zebrane środki pieniężne przeznaczone są na pokrycie kosztów pobytu oraz na pomoc w utrzymaniu Świątyni Wu Bong Sa jako miejsca otwartego dla wszystkich osób praktykujących.
Koszt udziału w odosobnieniu (w tym nocleg, posiłki wegetariańskie oraz napoje – herbata/kawa/woda) wynosi: 220 zł / 240 zł / 300 zł (Nauczyciel / Członek Szkoły Kwan Um / Sympatyk lub osoba nowa).
Ilość miejsc na odosobnienie jest ograniczona. Aby zagwarantować sobie udział prosimy o wpłatę całej kwoty na konto bankowe Szkoły oraz przesłanie potwierdzenia wpłaty na adres kwanum108@gmail.com
Szkoła Zen Kwan Um w Polsce ul. Małowiejska 22/24 04-962
Warszawa Alior Bank Polska 21249000050000453060627808
Tytuł przelewu: YMJJ październik 2020
Osoby zainteresowane prosimy o zapisy do dnia 7 października 2020. Dziękujemy!