Zen Day dla początkujących i nie tylko z mistrzem zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski) – ZAPISY ZAMKNIĘTE

Warszawski Ośrodek Zen zaprasza wszystkie osoby pragnące rozpocząć praktykę medytacji na DZIEŃ ZEN w malowniczym ośrodku usytuowanym w lasach Falenicy. Zetknięcie się z tą naturalną i ponadczasową metodą pracy z własnym ciałem, oddechem, emocjami oraz umysłem może przyczynić się nie tylko do poprawy naszego samopoczucia, ale również może stać się początkiem długoletniej duchowej wędrówki odkrywania tego, kim tak naprawdę jesteśmy i tego, co w naszym życiu jest najważniejsze.

Praktyka medytacji zen jest praktyką “czystego umysłu” – treningiem ciszy, spokoju, mądrości i współczucia. Są to jakości, które jako istoty ludzkie bez względu na nasz wiek, pochodzenie, wiarę i poglądy powinniśmy nieustannie rozwijać. Dzięki temu możemy żyć w harmonii z samym sobą i wszystkimi istotami żyjącymi wokół nas.

Zapraszamy też osoby z doświadczeniem w medytacji własnej, poszukujące grupy, z którą będą systematycznie praktykować. Jak również zapraszamy wszystkich członków Szkoły Kwan Um aby wsparli nas swoją obecnością!

Kiedy: sobota, 12 września 2020, początek o godzinie 10:00

DZIEŃ ZEN Szczegółowy plan dnia

10:00 – 11:30 Wprowadzenie Mistrza Zen Joeng Hye i technika medytacji zen, czyli jak jak utrzymać właściwą pozycję ciała i koncentrację umysłu
11:45 – 12:10 Medytacja zen
12:10 – 12:20 Medytacja chodzona
12:20 – 12:45 Medytacja zen
13:00 Nieformalny obiad
14:00 – 14:30 Medytacja zen
14:45 – 16:00 Pytania i odpowiedzi – mistrz zen Joeng Hye
16:30 – 16:50 Śpiewy Kwan Seum Bosal i dwie sutry
17:00 – 17:30 Medytacja zen
17:30  Koło Zamykające, czyli czas, w którym każdy z uczestników DNIA ZEN będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami z praktyki medytacji.
18:00 Herbata, ciastka, zakończenie

Udział w wydarzeniu ze względów organizacyjnych wymaga wcześniejszych zapisów przez formularz zgłoszeniowy (ZAPISY ZAMKNIĘTE) oraz uiszczenia opłaty w wysokości 80 zł (dla płacących składki członków Szkoły Zen Kwan Um opłata wynosi 30 zł).

Nasz ośrodek Wu Bong Sa, założony przez Mistrza Zen Seung Sahna, 78 patriarchę w linii koreańskiego buddyzmu, liczy sobie ponad trzydzieści lat i w tym czasie gościł tysiące praktykujących z całego świata, osoby świeckie i mnichów, buddystów i chrześcijańskich duchownych, agnostyków oraz ludzi po prostu otwartych na poznawanie samych siebie i świata.

Serdecznie zapraszamy!

PS. Obowiązuje reżim sanitarny (wejście przez szatnię, dezynfekcja rąk oraz maseczki wewnątrz budynku).