Zen Day dla początkujących i nie tylko

Warszawski Ośrodek Zen zaprasza wszystkie osoby pragnące rozpocząć praktykę medytacji na DZIEŃ ZEN w malowniczym ośrodku usytuowanym w lasach Falenicy. Zetknięcie się z tą naturalną i ponadczasową metodą pracy z własnym ciałem, oddechem, emocjami oraz umysłem może przyczynić się nie tylko do poprawy naszego samopoczucia, ale również może stać się początkiem długoletniej duchowej wędrówki odkrywania tego, kim tak naprawdę jesteśmy i tego, co w naszym życiu jest najważniejsze.

Praktyka medytacji zen jest praktyką “czystego umysłu” – treningiem ciszy, spokoju, mądrości i współczucia. Są to jakości, które jako istoty ludzkie bez względu na nasz wiek, pochodzenie, wiarę i poglądy powinniśmy nieustannie rozwijać. Dzięki temu możemy żyć w harmonii z samym sobą i wszystkimi istotami żyjącymi wokół nas.

Zapraszamy też osoby z doświadczeniem w medytacji własnej, poszukujące grupy, z którą będą systematycznie praktykować. Jak również zapraszamy wszystkich członków Szkoły Kwan Um aby wsparli nas swoją obecnością!

Kiedy: niedziela, 7 kwiecień 2019, początek o godzinie 11:00

DZIEŃ ZEN Szczegółowy plan dnia

11:00 – 12:00 Wprowadzenie Mistrza Zen Joeng Hye i technika medytacji zen, czyli jak jak utrzymać właściwą pozycję ciała i koncentrację umysłu
12:15 – 12:45 Medytacja zen
12:55 – 13:25 Medytacja zen
13:35 Nieformalny obiad
15:00 – 15:30 Medytacja zen
15:45 – 17:00 Pytania i odpowiedzi – Mistrz Zen Joeng Hye
17:30 – 18:00 Śpiewy Kwan Seum Bosal i dwie sutry
18:15 – 18:45 Medytacja zen
18:45 Koło Zamykające, czyli czas, w którym każdy z uczestników DNIA ZEN będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami z praktyki medytacji.
19:00 Herbata, ciastka, na zakończenie

Udział w wydarzeniu ze względów organizacyjnych wymaga wcześniejszych zapisów (formularz zgłoszeniowy https://goo.gl/forms/Lb5abxnTD3AA06pH2) oraz uiszczenia opłaty w wysokości 80 zł (dla członków Szkoły Zen Kwan Um, którzy płacą składki opłata wynosi 30 zł).

Nasz ośrodek Wu Bong Sa, założony przez Mistrza Zen Seung Sahna, 78 patriarchę w linii koreańskiego buddyzmu, liczy sobie ponad trzydzieści lat i w tym czasie gościł tysiące praktykujących z całego świata, osoby świeckie i mnichów, buddystów i chrześcijańskich duchownych, agnostyków oraz ludzi po prostu otwartych na poznawanie samych siebie i świata.

Serdecznie zapraszamy!