Zimowe odosobnienie II tydzień: mistrzyni zen Gu Ja

“Zen to mydło, które pomaga usunąć warstwy brudu z twojego umysłu. Jeśli używasz go regularnie i właściwie, wkrótce twoja pierwotna czystość ukaże się tobie i światu, w którym żyjesz. Wtedy twoje szczęście i pragnienie szczęścia dla innych staną się nierozerwalną jednością, a ty – przebudzoną, spełnioną ludzką istotą – buddą.”

Serdecznie zapraszamy na drugi tydzień zimowego odosobnienia Kyol Che 2023 w Polsce, w którym nauczać będzie mistrzyni zen Gu Ja. Gu Ja Soen Sa Nim uzyskała tytuł magistra filozofii i sinologii na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Jogi i medytacji uczyła się w Indiach. Mistrzyni zen Gu Ja otrzymała Inkę w 2008 roku od mistrza zen Wu Bonga i przekaz Dharmy w kwietniu 2017 od mistrzyni zen Bon Shim. Jest nauczycielką prowadzącą ośrodka zen w Berlinie. Mistrzyni zen Gu Ja poznała mistrza zen Seung Sahna w 1989 roku w Warszawie, a w 1990 wraz z mężem mistrzem zen Ji Kwangiem założyła Berliński Ośrodek Zen. Wkrótce po tym powstała w Niemczech Szkoła Zen Kwan Um. Mieszka z rodziną niedaleko Berlina i pracuje jako naukowiec w badaniach związanych z Azją Wschodnią. Mistrzyni zen Gu Ja jest opatką szkoły zen Kwan Um w Niemczech.

Odosobnienie jest otwarte dla każdego, kto chce rozpocząć lub kontynuować praktykę medytacji zakorzenionej w tradycji koreańskiego buddyzmu sŏn i skupionej wokół nauk mistrza zen Seung Sahna DSSN, założyciela Szkoły Kwan Um. Można wziąć udział od minimum dwóch dni (II wejścia) do aż czterech tygodni! Zapraszamy!
Codzienny program odosobnienia:
– poranna praktyka pokłonów
– praktyka śpiewów (rano i wieczorem)
– praktyka pracy zen (60 min)
– 4 bloki medytacji zen (rundy po 30 / 45 min)
– praktyka chodzona / kinhin – spacer po lesie oraz w przerwach, pomiędzy rundami medytacji zen
– formalne posiłki wegetariańskie
oraz czas na odpoczynek i sen.
W czasie tygodniowej sesji odbędą się dwie rozmowy indywidualne z nauczycielem.
Jesteś osobą nową? Wszystkie niezbędne wskazówki oraz odpowiedzi na pytania uzyskasz na wprowadzeniu w dniu rozpoczęcia się odosobnienia. Możesz również napisać do nas na adres: kwanum108@gmail.com. Osoby początkujące zachęcamy do uczestnictwa w skróconej sesji, która rozpoczyna się w piątek o godz.18:00 i trwa do niedzieli.
Serdecznie zapraszamy!

Pamiętajmy!
Odosobnienie to czas na pogłębianie kontaktu ze swoim wnętrzem oraz budowania harmonii z otoczeniem poprzez wspólną praktykę. Utrzymywanie ciszy / milczenia jest wielkim darem jaki możemy dać sobie oraz pozostałym uczestnikom odosobnienia.

Drugi tydzień Kyol Che jest częścią czterotygodniowego odosobnienia odbywającego się w świątyni Wu Bong Sa oraz trzymiesięcznego europejskiego programu zimowych odosobnień.

Wejście I 05.02 o godzinie 18:00 do 12.02 do godz. 13

Wejście II 10.02 o godzinie 18:00 do 12.02 do godz. 13

ZAPISY WKRÓTCE!