Zimowe odosobnienie IV tydzień: mistrz zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski)

“Zen to mydło, które pomaga usunąć warstwy brudu z twojego umysłu. Jeśli używasz go regularnie i właściwie, wkrótce twoja pierwotna czystość ukaże się tobie i światu, w którym żyjesz. Wtedy twoje szczęście i pragnienie szczęścia dla innych staną się nierozerwalną jednością, a ty – przebudzoną, spełnioną ludzką istotą – buddą.”

Serdecznie zapraszamy na czwarty tydzień zimowego odosobnienia Kyol Che 2023 w Polsce, w którym nauczać będzie mistrz zen Joeng Hye. Joeng Hye SSN (mistrz zen Andrzej Piotrowski) po raz pierwszy zetknął się z praktyką zen jako członek grupy teatralnej, która zorganizowała cykl warsztatów z duchowości człowieka z nauczycielami różnych tradycji. Kilka lat później został uczniem mistrza zen Seung Sahna. Odbył intensywne szkolenia w Wu Bong Sa, głównej świątyni Szkoły w Polsce. Po czternastu latach praktyki 5 marca 2000 roku otrzymał Inka od mistrza zen Wu Bonga oraz przekaz Dharmy 19 marca 2016 r. od mistrza zen Dae Kwanga. Joeng Hye SSN jest Nauczycielem Prowadzącym Głównej Świątyni oraz ośrodków w Polsce i zagranicą. Pracuje jako fizjoterapeuta.

Odosobnienie jest otwarte dla każdego, kto chce rozpocząć lub kontynuować praktykę medytacji zakorzenionej w tradycji koreańskiego buddyzmu sŏn i skupionej wokół nauk mistrza zen Seung Sahna DSSN, założyciela Szkoły Kwan Um.
Codzienny program odosobnienia:
– poranna praktyka pokłonów
– praktyka śpiewów (rano i wieczorem)
– praktyka pracy zen (60 min)
– 4 bloki medytacji zen (rundy po 30 / 45 min)
– praktyka chodzona / kinhin – spacer po lesie oraz w przerwach, pomiędzy rundami medytacji zen
– formalne posiłki wegetariańskie
oraz czas na odpoczynek i sen.
W czasie tygodniowej sesji odbędą się dwie rozmowy indywidualne z nauczycielem.
Jesteś osobą nową? Wszystkie niezbędne wskazówki oraz odpowiedzi na pytania uzyskasz na wprowadzeniu w dniu rozpoczęcia się odosobnienia. Możesz również napisać do nas na adres: kwanum108@gmail.com. Osoby początkujące zachęcamy do uczestnictwa w skróconej sesji, która rozpoczyna się w piątek o godz.18:00 i trwa do niedzieli.
Serdecznie zapraszamy!

Pamiętajmy!
Odosobnienie to czas na pogłębianie kontaktu ze swoim wnętrzem oraz budowania harmonii z otoczeniem poprzez wspólną praktykę. Utrzymywanie ciszy / milczenia jest wielkim darem jaki możemy dać sobie oraz pozostałym uczestnikom odosobnienia.

Czwarty tydzień Kyol Che jest częścią czterotygodniowego odosobnienia odbywającego się w świątyni Wu Bong Sa oraz trzymiesięcznego europejskiego programu zimowych odosobnień.

Wejście I 19.02 o godzinie 18:00 do 26.02 do godz. 13

Wejście II 24.02 o godzinie 18:00 do 26.02 do godz. 13

Szczegóły wkrótce!