Zimowe odosobnienie: Weekend dla początkujących z mistrzem zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski)

Świątynia Wu Bong Sa w Warszawie serdecznie zaprasza osoby nowe, które pragną doświadczyć praktyki zen zakorzenionej w tradycji koreańskiego buddyzmu sŏn, na dwudniową sesję medytacyjną z mistrzem zen Joeng Hye (Andrzejem Piotrowskim):

“Zen to mydło, które pomaga usunąć warstwy brudu z twojego umysłu. Jeśli używasz go regularnie i właściwie, wkrótce twoja pierwotna czystość ukaże się tobie i światu, w którym żyjesz. Wtedy twoje szczęście i pragnienie szczęścia dla innych staną się nierozerwalną jednością, a ty – przebudzoną, spełnioną ludzką istotą – buddą.”

Jako uczestnik sesji będziesz miał okazję spotkać się z mistrzem indywidualnie, by porozmawiać i zadać ważne dla Ciebie pytania dotyczące życia, praktyki, czy duchowości. Dodatkowo, w sobotę odbędzie się spotkanie w grupie, podczas którego będziemy mogli lepiej się poznać i dowiedzieć czegoś nowego, słuchając odpowiedzi na pytania zadane przez pozostałych uczestników.

Plan sesji obejmuje również:
– praktykę pokłonów oraz śpiewów
– medytację zen
– praktykę kinhin – spacer po lesie oraz w przerwach, pomiędzy rundami medytacji zen
– sześć posiłków wegetariańskich
– zakwaterowanie w świątyni z dwoma noclegami

Sesja medytacyjna zen przyjmuje formę odosobnienia. Jest to ważny czas na pogłębienie kontaktu ze swoim wnętrzem oraz na budowanie harmonii poprzez wspólną praktykę. Utrzymywanie ciszy oraz milczenia jest wielkim darem jaki możemy dać sobie oraz pozostałym uczestnikom.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszenia uczestnictwa tutaj.


Praktyka medytacji w Szkole Zen Kwan Um jest praktyką samej esencji czystego umysłu – treningiem skupienia, spokoju, mądrości i współczucia – ponad religijnymi sporami, tradycjami i podziałami.

Serdecznie zapraszamy!