Zen

Lato 2019

Kyol Che

28 lipca 2019

Rozpoczęcie letniego odosobnienia

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Wejście I 28 lipca o godzinie 18:00.

Wejście II 2 sierpnia o godzinie 18:00.

Igor Piniński JDPSN

Igor Piniński JDPSN jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, jest aktorem i reżyserem. Obecnie prowadzi studio filmowe, tworzące między innymi filmy edukacyjne z wielu dziedzin i mieszka z żoną w zaprojektowanym i zbudowanym przez siebie domu w pobliżu Łodzi. Praktykę rozpoczął w 1995 roku w Łodzi, a od 1999 roku do chwili obecnej pełni funkcję opata Łódzkiego Ośrodka Zen. Jest członkiem Rady Polskiej Sanghi Szkoły Zen Kwan Um. Do roku 2013 jako uczeń zen wziął udział w ponad 120 YMJJ (głownie w Łodzi), prowadzonych przez nauczycieli Szkoły Zen Kwan Um, a co roku uczestniczył w Kyol Che w Falenicy.
9 marca 2013 roku otrzymał inka od Mistrzyni Zen Bon Shim w świątyni Do Am Sah (obecnie Wu Bong Sa) w Polsce. Oznacza to, że jest wykwalifikowanym nauczycielem zen w tradycji Szkoły Zen Kwan Um, prowadzącym nauczanie kong – anów, odosobnienia medytacyjne i ceremonie w naszej Szkole.

4 sierpnia 2019

Bon Shim Soen Sa Nim

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Wejście I 4 sierpnia o godzinie 18:00.

Wejście II 9 sierpnia o godzinie 18:00.

Bon Shim Soen Sa Nim

Mistrzyni Zen Bon Shim (Aleksandra Porter) została uczennicą Dae Soen Sa Nima podczas jego pierwszej wizyty w Polsce w 1978 roku i stała się jednym z członków założycieli Polskiej Sangi Szkoły Zen Kwan Um oraz Krakowskiego Ośrodka Zen. Poprzednio była zawodową tancerką w znanym krakowskim zespole baletu nowoczesnego.
W 1987 r. została opatką Warszawskiego Ośrodka Zen oraz Głównej Świątyni w Falenicy, na obrzeżach Warszawy. W tym czasie była w ciąży i sytuacja ta nauczyła ją, jak łączyć praktykę rodzinnego życia z planem codziennej praktyki w ośrodku zen. Dodatkowo robiła praktykę nocną, praktykę pokłonów i śpiewów – idealne formy praktyki dla tych, którym sytuacja nie pozwala na indywidualne odosobnienia medytacyjne. W 1992 r. otrzymała inka (pozwolenie na samodzielne nauczanie) od Seung Sahna DSSN, a następnie przeszła trening na nauczyciela zen w Polsce i USA. W 2006 r. otrzymała Przekaz Dharmy od Mistrza Zen Wu Bonga i otrzymała nowe imię – Bon Shim – Pierwotny Umysł. Niezależnie od obowiązków Nauczyciela Prowadzącego kilku ośrodków i grup w Polsce, podróżuje i naucza w Europie, Stanach Zjednoczonych i Korei. Mowy/Wywiady

11 sierpnia, 2019

JOENG HYE SSN

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Wejście I 11 sierpnia o godzinie 18:00.

Wejście II 16 sierpnia o godzinie 18:00.

Joeng Hye SSN

Mistrz Zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski) zawodowo zajmuje się terapią manualną, masażem i rehabilitacją osób niepełnosprawnych, współpracując z ośrodkami medycyny naturalnej. Z praktyką zen zetknął się na początku lat 80-tych, gdy jako członek grupy parateatralnej, działającej przy warszawskiej Starej Prochowni, brał udział w odbywających się tam warsztatach zen, prowadzonych przez jednego z późniejszych nauczycieli w Szkole Zen Kwan Um. Rzeczywistą praktykę podjął jednak w kilka lat później. Po trudnym okresie poszukiwań trafił do Warszawskiego Ośrodka Zen i w osobie Mistrza Zen Seung Sahna rozpoznał swojego nauczyciela. Przez kilka lat pełnił funkcję przewodniczącego Koła Nauczycieli Dharmy. Opiekował się również grupą więźniów zainteresowanych praktyką zen, w Wołowie k. Wrocławia. Jego trening związany był przede wszystkim z Główną Świątynią w Warszawie – Falenicy.

Po czternastu latach praktyki, 5 marca 2000 roku, otrzymał inka (pozwolenie na nauczanie) od Mistrza Zen Wu Bonga, a w 2016 roku przyjął tytuł Mistrza Zen podczas ceremonii Transmisji udzielonej przez Mistrza Zen Dae Kwang Sunima. Aktualnie pełni funkcję Nauczyciela Prowadzącego na Litwie, w Toruniu i Gdańsku oraz w Świątyni Głównej Wu Bong Sa w Warszawie. Mowy/Wywiady

18 sierpnia, 2019

Arne Schaefer JDPSN 

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Wejście 18 sierpnia o godzinie 18:00.

Wejście II 23 sierpnia o godzinie 18:00.

Arne Schaefer JDPSN

Arne Schaefer JDPSN rozpoczął praktykowanie medytacji pod koniec lat 80. i rozpoczął regularną praktykę w Tybetańskiej Tradycji Kagyu (Diamentowej Drodze) w 1990 r. Od swojego pierwszego spotkanie z Mistrzem Zen Seung Sahnem w 1992 r. praktykuje ze Szkołą Zen Kwan Um i uczestniczył w wielu odosobnieniach zen w Europie, USA i Korei. W latach 1996/1997 budował berliński ośrodek zen i przez ponad 15 lat był aktywnym przewodniczącym rady dyrektorów szkoły Kwan Um School of Zen Germany. Otrzymał inka w kwietniu 2010 r. od Mistrza Zen Wu Bonga i jest Nauczycielem Prowadzącym Drezdeńskiego Ośrodka Zen oraz grup zen w Hamburgu i Bad Bramstedt. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie religioznawstwa, antropologii i filozofii (1996) oraz tytuł magistra psychologii (2002) na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. W 2010 roku założył firmę Mind Sweets GmbH, która tworzy i sprzedaje wegańskie słodycze na rynku żywności ekologicznej.

KWAN UM ZEN

Ceny odosobnienia