Zanim przyjdziesz pierwszy raz na praktykę, nawet jeśli masz już własne doświadczenie medytacji, zapraszamy Cię na wprowadzenie do form praktyki w Szkole Zen Kwan Um. Poniżej znajdziesz szczegóły, jak w poszczególnych miastach możesz umówić się na spotkanie.

We wszystkich ośrodkach i grupach Szkoły Zen Kwan Um w Polsce odbywają się warsztaty wprowadzające i mini wprowadzenia rozpoczynające się około pół godziny przed praktyką. Zetknięcie się z tą naturalną i ponadczasową metodą pracy z własnym ciałem, oddechem, emocjami oraz umysłem może przyczynić się nie tylko do poprawy samopoczucia, ale również może stać się początkiem długoletniej duchowej wędrówki i odkrywania, kim tak naprawdę jesteśmy i co w naszym życiu jest najważniejsze. 

Praktyka medytacji zen jest praktyką “jasnego umysłu” – treningiem ciszy, spokoju, mądrości i współczucia. Są to jakości, które jako istoty ludzkie bez względu na nasz wiek, pochodzenie, wiarę i poglądy powinniśmy nieustannie rozwijać. Dzięki temu możemy żyć w harmonii z samym sobą i wszystkimi istotami wokół nas.

Serdecznie zapraszamy!

Na początek polecamy krótki (14 min.) film wprowadzający do medytacji zen z udziałem mistrzyni zen Bon Shim!

Centrum Warszawy

W każdy wtorek  zapraszamy na praktyki w centrum Warszawy. Osoby nowe potrzebujące wprowadzenia powinny pojawić się o godz. 18.00 Więcej info tutaj.

Świątynia Główna

Wu Bong Sa (Świątynia Główna w Warszawie – Falenicy) zaprasza na wprowadzenia do medytacji zen dla początkujących. Jeżeli chcesz nauczyć się medytacji i rozpocząć systematyczną praktykę z istniejącą w Polsce od 40 lat i godną zaufania grupą lub czujesz, że w Twojej dotychczasowej praktyce medytacji brakuje głębi albo ta głębia pojawiła się i szukasz wskazówek, przyjdź na wprowadzenie w niedzielę. Prosimy wszystkie osoby przychodzące po raz pierwszy o przybycie na godz. 10:00 i wzięcie udziału w krótkim wprowadzeniu. Przed przyjazdem sprawdź na stronie kalendarz praktyk niedzielnych.

W dni robocze prosimy o nie przychodzenie po raz pierwszy tuż przed praktyką i bez umówienia się na wprowadzenie. 

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

wprowadzenie do form praktyki:
jak utrzymać właściwą pozycję ciała i koncentrację umysłu,
jak oddychać
wyjaśnienie znaczenia śpiewów w medytacji zen
czym jest czysty umysł “nie wiem” oraz inne pojęcia zen

CO ZABRAĆ: Luźne spodnie do kostek do siedzenia, skarpetki. UWAGA! Obowiązują maseczki i zasady izolacji społecznej wywieszone na bocznym wejściu dla gości.
MIEJSCE SPOTKANIA: Warszawa Falenica, ul. Małowiejska 24, dojazd autobusem nr 521 lub pociągiem linii S1. Dom po lewej stronie, boczne wejście dla gości.
CO POTEM: Zapraszamy na praktykę codzienną w Falenicy, spotkania: Niedziele z medytacją na przedmieściach z obiadem oraz Wtorki z medytacją w mieście. Zachęcamy również do polubienia naszej strony na FB, do zapisania się do newslettera, jak również do zostania członkiem Szkoły.

Krakowski Ośrodek Zen

 

Zanim rozpoczniesz praktykę w Krakowskim Ośrodku Zen, zapraszamy na krótkie spotkanie wprowadzające, które odbywa się regularnie w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godzinie 17:30 (przed praktyką wieczorną). Termin najbliższego spotkania i zapisy znajdziesz TUTAJ.

Wprowadzenie do praktyki zen trwa około 40 minut, podczas których zdobędziesz trochę informacji na temat mistrza Seung Sahna, historii powstania Szkoły Kwan Um, Krakowskiego Ośrodka Zen oraz zapoznasz się z podstawowymi formami praktyki, regułami i zasadami obowiązującymi w Szkole Zen Kwan Um. Spotkanie jest bezpłatne. Weź ze sobą wygodne, miękkie ubranie, w którym można wygodnie siedzieć na macie, a które nie uciska brzucha (np. spodnie od dresu). Po wprowadzeniu istnieje możliwość pozostania na formalnej praktyce wieczornej, która odbywa się w godzinach 18:30-19:45.

Prosimy o przychodzenie na wprowadzenia wyłącznie w podanych terminach. W wyjątkowej sytuacji, jeżeli nie masz możliwości przyjścia w tym terminie, skontaktuj się z nami pod adresem: krakow@zen.pl w celu umówienia się na indywidualny termin wprowadzenia. Dotyczy to jednak tylko sytuacji wyjątkowych!

Łódzki Ośrodek Zen

Jeśli chcesz przyjść do nas na praktykę, a nie praktykowałeś jeszcze w stylu Szkoły Zen Kwan Um, zadzwoń wcześniej lub skontaktuj się z nami mailowo i umów się na wprowadzenie (zob. Jak rozpoczac praktykę?).

tel. +48 509 241 097
e-mail: lodz@zen.pl

Katowicki Ośrodek Zen

Jeśli jesteś osobą która wcześniej nie praktykowała w stylu Szkoły Zen Kwan Um, proszę skontaktuj się wcześniej z osobą prowadzącą Waldek, tel. 501 430 062 , Jurek tel. kom.  510 017 276, aby przybliżyła Ci formę praktyki w naszej Szkole.

Można również kontaktować się pisząc na e-mail: kwanum.katowice@gmail.com

Gdański Ośrodek Zen

Serdecznie zapraszamy na nasze cotygodniowe spotkania! W każdy wtorek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 17.00. Nasz adres: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9. Przed pierwszą wizytą prosimy o kontakt np. przez FB albo pisząc do nas: gdansk@zen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia stron pozostałych Ośrodków i Grup Zen Szkoły KWAN UM. Jeśli masz jakieś pytania napisz: kwanum108@gmail.com.