SZKOŁA ZEN KWAN UM

ZEN.PL

ROZMOWY NIEFORMALNE

Mistrzyni Dharmy Agata Hae In

Mnich Hui Ko zawołał do Bodhidharmy: – Mój umysł cierpi. Proszę, uspokój mój umysł! Bodhidharma odpowiedział: – Daj mi swój umysł, a uspokoję go. Hui Ko zwrócił się do wewnątrz, a po chwili odrzekł: – Nie mogę znaleźć swojego umysłu – W takim razie już uspokoiłem twój umysł. Słysząc to Hui Ko osiągnął oświecenie i został Drugim Patriarchą. Było to pierwsze nauczanie zen pomiędzy nauczycielem a uczniem – przekaz z umysłu do umysłu.
Agata Hae In JDPSN otrzymała inka (pozwolenie na nauczanie) od mistrza zen Joeng Hye w kwietniu 2023 roku. Praktykuje medytację od 2000 roku, pierwsze lata w linii soto zen w tradycji Roshiego Jakusho Kwonga. Przez 15 lat odbywała tradycyjny trening zen zamieszkując w świątyniach i ośrodkach w Polsce, USA i Korei, gdzie przyjęła monastyczne święcenia. Spędziła ponad 4 lata na milczących odosobnieniach. Obecnie jako świecka osoba prowadzi podcast “Jasny Umysł – Buddyzm, nauka, kultura”. Przez 8 lat jako członkini i dyrektorka Europejskiego Biura SZKU wspierała demokratyczne zmiany w strukturze zarządzania Sanghą nie tylko przez nauczycieli, ale również przez uczniów. Jest związana z Warszawą i Gdańskiem.
 
Hae In JDPSN jest mgr filozofii, interesuje się klasycznymi buddyjskimi tekstami oraz mgr psychologii. Pracuje w obszarze zdrowia psychicznego, gdzie zajmuje się m.in. duchowym bypassingiem, czyli duchowym oporem przed doświadczaniem życia i uczuć, psychofizycznym zjawiskiem utraty poczucia ja (stany dysocjacyjne) oraz wpływem ciała i oddechu na koncentrację i jasność umysłu.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem wypełnij ankietę zgłoszeniową dostępną TUTAJ oraz dodatkowo wyślij pod adres 108haein@gmail.com email zatytułowany “Rozmowa nieformalna z Hae In JDPSN”. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi, może to oznaczać, że nauczyciel znajduje się na odosobnieniu. Spróbuj ponownie za jakiś czas. Pamiętaj, żeby wypełniać ankietę i podawać dane za każdym razem umawiając się na rozmowę. Czas rozmowy to około 30 minut. W mailu zawrzyj poniższe informacje:

 

  • Imię i Nazwisko:
  • E-mail:
  • Numer telefonu:
  • Preferowane daty: (określ jak najszersze przedziały godzinowe i alternatywne dni na rozmowę)
  • Status w szkole: (sympatyk/członek szkoły z liczbą wskazań)
  • Twój ośrodek lub grupa:
  • Forma kontaktu: (online lub spotkanie na żywo)
  • Opisz cel rozmowy i pytania:

DANA

PARAMITA

Zgodnie z tradycją prosimy o przekazanie anonimowego datku o dowolnej wysokości w ramach praktyki szczodrości zwanej danaparamitą w podziękowaniu za czas i uwagę nauczyciela. Danaparamita stwarza warunki, dzięki którym nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu na bezpośrednie nauczanie i rozmowy.
 

Prześlij datek na konto: Szkoła Zen Kwan Um w Polsce, MBANK 73114020040000370282980686 z tytułem “Rozmowa nieformalna, Hae In”