SZKOŁA ZEN KWAN UM

ZEN.PL

ROZMOWY NIEFORMALNE

Mistrz Dharmy Igor Piniński

Mnich Hui Ko zawołał do Bodhidharmy: – Mój umysł cierpi. Proszę, uspokój mój umysł! Bodhidharma odpowiedział: – Daj mi swój umysł, a uspokoję go. Hui Ko zwrócił się do wewnątrz, a po chwili odrzekł: – Nie mogę znaleźć swojego umysłu – W takim razie już uspokoiłem twój umysł. Słysząc to Hui Ko osiągnął oświecenie i został Drugim Patriarchą. Było to pierwsze nauczanie zen pomiędzy nauczycielem a uczniem – przekaz z umysłu do umysłu.

Igor Piniński JDPSN jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, aktorem i reżyserem. Obecnie prowadzi studio filmowe, tworzące między innymi filmy edukacyjne z wielu dziedzin i mieszka z żoną w zaprojektowanym i zbudowanym przez siebie domu w pobliżu Łodzi. Praktykę rozpoczął w 1995 roku w Łodzi, a od 1999 roku do chwili obecnej pełni funkcję opata Łódzkiego Ośrodka Zen. Jest członkiem Rady Polskiej Sanghi Szkoły Zen Kwan Um. Do roku 2013 jako uczeń zen wziął udział w ponad 120 YMJJ (głownie w Łodzi), prowadzonych przez nauczycieli Szkoły Zen Kwan Um, a co roku uczestniczył w Kyol Che w Falenicy.

 

9 marca 2013 roku otrzymał inka od Mistrzyni Zen Bon Shim w świątyni Do Am Sah (obecnie Wu Bong Sa) w Polsce. Oznacza to, że jest wykwalifikowanym nauczycielem zen w tradycji Szkoły Zen Kwan Um, prowadzącym nauczanie konganów, odosobnienia medytacyjne i ceremonie w naszej Szkole.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Z minimum tygodniowym wyprzedzeniem wypełnij ankietę zgłoszeniową dostępną TUTAJ oraz dodatkowo wyślij do naszego biura pod adres kwanum108@gmail.com email zatytułowany “Rozmowa nieformalna z Igorem JDPSN”. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi, może to oznaczać, że nauczyciel znajduje się na odosobnieniu. Spróbuj ponownie za jakiś czas. Czas rozmowy to około 30 minut. W mailu zawrzyj poniższe informacje:

 

  • Imię i Nazwisko:
  • E-mail:
  • Numer telefonu:
  • Preferowane daty: (określ jak najszersze przedziały godzinowe i alternatywne dni na rozmowę)
  • Status w szkole: (sympatyk/członek szkoły z liczbą wskazań)
  • Twój ośrodek lub grupa:
  • Forma kontaktu: (online lub spotkanie na żywo)
  • Opisz cel rozmowy:

DANA

PARAMITA

Zgodnie z tradycją prosimy o przekazanie anonimowego datku o dowolnej wysokości w ramach praktyki szczodrości zwanej danaparamitą w podziękowaniu za czas i uwagę nauczyciela. Danaparamita stwarza warunki, dzięki którym nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu na bezpośrednie nauczanie i rozmowy.

 

Prześlij datek na konto: Szkoła Zen Kwan Um w Polsce, MBANK 73114020040000370282980686 z tytułem “Rozmowa nieformalna, Igor JDPSN”