SZKOŁA ZEN KWAN UM

ZEN.PL

ROZMOWY NIEFORMALNE

MISTRZ ZEN JOENG HYE

Mnich Hui Ko zawołał do Bodhidharmy: – Mój umysł cierpi. Proszę, uspokój mój umysł! Bodhidharma odpowiedział: – Daj mi swój umysł, a uspokoję go. Hui Ko zwrócił się do wewnątrz, a po chwili odrzekł: – Nie mogę znaleźć swojego umysłu – W takim razie już uspokoiłem twój umysł. Słysząc to Hui Ko osiągnął oświecenie i został Drugim Patriarchą. Było to pierwsze nauczanie zen pomiędzy nauczycielem a uczniem – przekaz z umysłu do umysłu.
Mistrz Zen Joeng Hye (Andrzej Piotrowski) zawodowo zajmuje się terapią manualną, masażem i rehabilitacją osób niepełnosprawnych, współpracując z ośrodkami medycyny naturalnej. Z praktyką zen zetknął się na początku lat 80-tych, gdy jako członek grupy parateatralnej, działającej przy warszawskiej Starej Prochowni, brał udział w odbywających się tam warsztatach zen, prowadzonych przez jednego z późniejszych nauczycieli w Szkole Zen Kwan Um. Rzeczywistą praktykę podjął jednak w kilka lat później. Po trudnym okresie poszukiwań trafił do Warszawskiego Ośrodka Zen i w osobie Mistrza Zen Seung Sahna rozpoznał swojego nauczyciela. Przez kilka lat pełnił funkcję przewodniczącego Koła Nauczycieli Dharmy. Opiekował się również grupą więźniów zainteresowanych praktyką zen, w Wołowie k. Wrocławia. Jego trening związany był przede wszystkim z Główną Świątynią w Warszawie.
 

Po czternastu latach praktyki, 5 marca 2000 roku, otrzymał inka (pozwolenie na nauczanie) od Mistrza Zen Wu Bonga, a w 2016 roku przyjął tytuł Mistrza Zen podczas ceremonii Transmisji udzielonej przez Mistrza Zen Dae Kwang Sunima. Aktualnie pełni funkcję Nauczyciela Prowadzącego na Litwie, w Toruniu i Gdańsku oraz w Świątyni Głównej Wu Bong Sa w Warszawie.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Mistrz zen Joeng Hye chciałby poświęcić więcej swojego czasu starszym uczniom i członkom szkoły. Zapisy są więc zamknięte dla osób nie opłacających składek do Szkoły Kwan Um i prosimy o nie ubieganie się o wyłączenie z tej zasady.

Z minimum tygodniowym wyprzedzeniem wypełnij ankietę zgłoszeniową dostępną TUTAJ oraz DODATKOWO wyślij email na adres kwanum108@gmail.com zatytułowany “Rozmowa nieformalna z Joeng Hye SSN”. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi, może to oznaczać, że nauczyciel znajduje się na odosobnieniu. Spróbuj ponownie za jakiś czas. Czas rozmowy to około 30 minut. W mailu zawrzyj poniższe informacje:

 

    • Imię i Nazwisko:
    • E-mail:
    • Numer telefonu:
    • Preferowane daty: (określ jak najszersze przedziały godzinowe i alternatywne dni na rozmowę)
    • Twój ośrodek lub grupa, do której wpłacasz składki członkowskie (TYLKO CZŁONKOWIE):
    • Forma kontaktu: (online lub spotkanie na żywo)

DANA

PARAMITA

Zgodnie z tradycją prosimy o przekazanie anonimowego datku o dowolnej wysokości w ramach praktyki szczodrości zwanej danaparamitą w podziękowaniu za czas i uwagę nauczyciela. Danaparamita stwarza warunki, dzięki którym nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu na bezpośrednie nauczanie i rozmowy.

 

Prześlij datek na konto: Szkoła Zen Kwan Um w Polsce, MBANK 73114020040000370282980686 z tytułem “Rozmowa nieformalna, Joeng Hye SSN”