ROZMOWY NIEFORMALNE

MISTRZNI ZEN BON SHIM

Mnich Hui Ko zawołał do Bodhidharmy: – Mój umysł cierpi. Proszę, uspokój mój umysł! Bodhidharma odpowiedział: – Daj mi swój umysł, a uspokoję go. Hui Ko zwrócił się do wewnątrz, a po chwili odrzekł: – Nie mogę znaleźć swojego umysłu – W takim razie już uspokoiłem twój umysł. Słysząc to Hui Ko osiągnął oświecenie i został Drugim Patriarchą. Było to pierwsze nauczanie zen pomiędzy nauczycielem a uczniem – przekaz z umysłu do umysłu.
Mistrzyni Zen Bon Shim (Aleksandra Porter) została uczennicą Dae Soen Sa Nima podczas Jego pierwszej wizyty w Polsce w 1978 roku. Efektem tego było to, iż stała się jednym z członków założycieli Polskiej Sangi Szkoły Zen Kwan Um oraz Krakowskiego Ośrodka Zen. Poprzednio była zawodową tancerką w szeroko znanym krakowskim zespole baletu nowoczesnego.

Przez kilkanaście lat była opatką Warszawskiego Ośrodka Zen oraz Głównej Świątyni w Falenicy, na obrzeżach Warszawy. W tym czasie była w ciąży i sytuacja ta nauczyła ją, jak łączyć praktykę rodzinnego życia z planem codziennej praktyki w ośrodku zen. Dodatkowo robiła praktykę nocną, praktykę pokłonów i śpiewów – idealne formy praktyki dla tych, którym sytuacja nie pozwala na indywidualne odosobnienia medytacyjne. W 1992 r. otrzymała inka (pozwolenie na samodzielne nauczanie) od Seung Sahna DSSN, a następnie przeszła trening na nauczyciela zen w Polsce i USA. W 2006 r. otrzymała Przekaz Dharmy od Mistrza Zen Wu Bonga. Niezależnie od obowiązków Nauczyciela Prowadzącego kilku ośrodków i grup w Polsce, podróżuje i naucza w Europie, Stanach Zjednoczonych i Korei.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Z minimum tygodniowym wyprzedzeniem wypełnij ankietę zgłoszeniową dostępną TUTAJ oraz dodatkowo wyślij do naszego biura pod adres kwanum108@gmail.com email zatytułowany “Rozmowa nieformalna z Bon Shim SSN”. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi, może to oznaczać, że nauczyciel znajduje się na odosobnieniu. Spróbuj ponownie za jakiś czas. Czas rozmowy to około 30 minut. W mailu zawrzyj poniższe informacje:

 

  • Imię i Nazwisko:
  • E-mail:
  • Numer telefonu:
  • Preferowane daty: (określ jak najszersze przedziały godzinowe i alternatywne dni na rozmowę)
  • Status w szkole: (sympatyk/członek szkoły z liczbą wskazań)
  • Twój ośrodek lub grupa:
  • Forma kontaktu: (online lub spotkanie na żywo)
  • Opisz cel rozmowy:

DANA

PARAMITA

Zgodnie z tradycją prosimy o przekazanie anonimowego datku o dowolnej wysokości w ramach praktyki szczodrości zwanej danaparamitą w podziękowaniu za czas i uwagę nauczyciela. Danaparamita stwarza warunki, dzięki którym nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu na bezpośrednie nauczanie i rozmowy.

 

Prześlij datek na konto: Szkoła Zen Kwan Um w Polsce, MBANK 73114020040000370282980686 z tytułem “Rozmowa nieformalna, Bon Shim SSN”