SZKOŁA ZEN KWAN UM

ZEN.PL

ROZMOWY NIEFORMALNE

Mniszka Myong Hwa Sunim

Mnich Hui Ko zawołał do Bodhidharmy: – Mój umysł cierpi. Proszę, uspokój mój umysł! Bodhidharma odpowiedział: – Daj mi swój umysł, a uspokoję go. Hui Ko zwrócił się do wewnątrz, a po chwili odrzekł: – Nie mogę znaleźć swojego umysłu – W takim razie już uspokoiłem twój umysł. Słysząc to Hui Ko osiągnął oświecenie i został Drugim Patriarchą. Było to pierwsze nauczanie zen pomiędzy nauczycielem a uczniem – przekaz z umysłu do umysłu.
Myong Hwa Sunim urodziła się w Gdyni w 1964 roku, po ukończeniu studiów wyjechała do Warszawy i zamieszkała w Warszawskim Ośrodku Zen w roku 1992. Po 4 latach praktyki w Polsce wyjechała na Kyolche do Korei, gdzie spotkała mistrza zen Seung Sahn Sunima i postanowiła podjąć trening monastyczny. W roku 1997 przyjęła święcenia mniszki buddyjskiej w Su Bong Zen Monastery w Hongkongu, po czym praktykowała i pracowała głównie w Korei w Międzynarodowym Ośrodku Zen Musangsa pod kierunkiem mistrza zen Dae Bonga. Podczas swojego treningu dodatkowo wielokrotnie brała udział w odosobnieniach w japońskiej świątyni zen Sogenji, jak również w Ośrodku Szkoły Kwan Um w Hongkongu. Obecnie czasowo przebywa w Warszawie w Wubongsa, gdzie pełni funkcję Głównej Nauczycielki Dharmy. 

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Z minimum tygodniowym wyprzedzeniem wypełnij ankietę zgłoszeniową dostępną TUTAJ oraz dodatkowo wyślij do naszego biura pod adres kwanum108@gmail.com email zatytułowany “Rozmowa nieformalna z Myong Hwa Sunim”. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi, może to oznaczać, że nauczyciel znajduje się na odosobnieniu. Spróbuj ponownie za jakiś czas. Czas rozmowy to około 30 minut. W mailu zawrzyj poniższe informacje:

 

  • Imię i Nazwisko:
  • E-mail:
  • Numer telefonu:
  • Preferowane daty: (określ jak najszersze przedziały godzinowe i alternatywne dni na rozmowę)
  • Status w szkole: (sympatyk/członek szkoły z liczbą wskazań)
  • Twój ośrodek lub grupa:
  • Forma kontaktu: (online lub spotkanie na żywo)
  • Opisz cel rozmowy:

DANA

PARAMITA

Zgodnie z tradycją prosimy o przekazanie anonimowego datku o dowolnej wysokości w ramach praktyki szczodrości zwanej danaparamitą w podziękowaniu za czas i uwagę nauczyciela. Danaparamita stwarza warunki, dzięki którym nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu na bezpośrednie nauczanie i rozmowy.
 

Prześlij datek na konto: Szkoła Zen Kwan Um w Polsce, MBANK 73114020040000370282980686 z tytułem “Rozmowa nieformalna, Myong Hwa”