Zapraszamy osoby zainteresowane medytacją zen na warsztaty wprowadzające, które odbywają się we wszystkich ośrodkach i grupach Szkoły Zen Kwan Um w Polsce. Zetknięcie się z tą naturalną i ponadczasową metodą pracy z własnym ciałem, oddechem, emocjami oraz umysłem może przyczynić się nie tylko do poprawy naszego samopoczucia, ale również może stać się początkiem długoletniej duchowej wędrówki odkrywania tego, kim tak naprawdę jesteśmy i tego, co w naszym życiu jest najważniejsze. 

Praktyka medytacji zen jest praktyką “czystego umysłu” – treningiem ciszy, spokoju, mądrości i współczucia. Są to jakości, które jako istoty ludzkie bez względu na nasz wiek, pochodzenie, wiarę i poglądy powinniśmy nieustannie rozwijać. Dzięki temu możemy żyć w harmonii z samym sobą i wszystkimi istotami żyjącymi wokół nas.

Serdecznie zapraszamy!

Świątynia Główna – Warszawski Ośrodek Zen

 

W każdy poniedziałek, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu, Warszawski Ośrodek Zen zaprasza na wprowadzenia do medytacji zen dla początkujących. Jeżeli chcesz nauczyć się medytacji lub rozpocząć systematyczną praktykę z istniejącą w Polsce od 40 lat i godną zaufania grupą oraz ustalić jej regularny rytm lub czujesz, że w Twojej dotychczasowej praktyce medytacji brakuje głębi i pierwotnego znaczenia, skontaktuj się z naszą Główną Nauczycielką Dharmy Gosią pod numerem telefonu 609 566 986.

CZEGO SIĘ DOWIESZ? wprowadzenie do form praktyki:
jak utrzymać właściwą pozycję ciała i koncentrację umysłu,
jak oddychać
wyjaśnienie znaczenia śpiewów i pokłonów w medytacji zen
czym jest czysty umysł “nie wiem” oraz inne pojęcia zen

PLAN SPOTKANIA:
17:30-18:15 wprowadzenie
18:30 śpiewy (25 min)
18:55 medytacja zen (2x30 min)

CO ZABRAĆ: Luźne spodnie do kostek do siedzenia, skarpetki.
MIEJSCE SPOTKANIA: Warszawa Falenica, ul. Małowiejska 24, dojazd autobusem nr 521 lub pociągiem linii S1
CO POTEM: Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: Niedziele z medytacją na przedmieściach oraz Środy z medytacją w śródmieściu. Zachęcamy również do polubienia naszej strony na FB oraz zapisania się do newslettera.

Krakowski Ośrodek Zen

 

Zanim rozpoczniesz praktykę w Krakowskim Ośrodku Zen, zapraszamy na krótkie spotkanie wprowadzające, które odbywa się regularnie w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godzinie 18:30 (przed praktyką wieczorną). Termin najbliższego spotkania i zapisy znajdziesz TUTAJ.

Wprowadzenie do praktyki zen trwa około 40 minut, podczas których zdobędziesz trochę informacji na temat mistrza Seung Sahna, historii powstania Szkoły Kwan Um, Krakowskiego Ośrodka Zen oraz zapoznasz się z podstawowymi formami praktyki, regułami i zasadami obowiązującymi w Szkole Zen Kwan Um. Spotkanie jest bezpłatne. Weź ze sobą wygodne, miękkie ubranie, w którym można wygodnie siedzieć na macie, a które nie uciska brzucha (np. spodnie od dresu). Po wprowadzeniu istnieje możliwość pozostania na formalnej praktyce wieczornej, która odbywa się w godzinach 19:30-20:45.

Prosimy o przychodzenie na wprowadzenia wyłącznie w podanych terminach. W wyjątkowej sytuacji, jeżeli nie masz możliwości przyjścia w tym terminie, skontaktuj się z nami pod adresem: krakow@zen.pl w celu umówienia się na indywidualny termin wprowadzenia. Dotyczy to jednak tylko sytuacji wyjątkowych!

Łódzki Ośrodek Zen

Jeśli chcesz przyjść do nas na praktykę, a nie praktykowałeś jeszcze w stylu Szkoły Zen Kwan Um, zadzwoń wcześniej lub skontaktuj się z nami mailowo i umów się na wprowadzenie (zob. Jak rozpoczac praktykę?).

tel. +48 509 241 097
e-mail: lodz@zen.pl

Katowicki Ośrodek Zen

Jeśli jesteś osobą która wcześniej nie praktykowała w stylu Szkoły Zen Kwan Um, proszę skontaktuj się wcześniej z osobą prowadzącą Waldek, tel. 501 430 062 , Jurek tel. kom.  510 017 276, aby przybliżyła Ci formę praktyki w naszej Szkole.

Można również kontaktować się pisząc na e-mail: kwanum.katowice@gmail.com

Gdański Ośrodek Zen

Serdecznie zapraszamy na nasze cotygodniowe spotkania! W każdy wtorek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 17.00. Nasz adres: Gdańsk Żabianka, ul. Sztormowa 9. Przed pierwszą wizytą prosimy o kontakt np. przez FB albo pisząc do nas: gdansk@zen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia stron pozostałych Ośrodków i Grup Zen Szkoły KWAN UM. Jeśli masz jakieś pytania napisz: kwanum108@gmail.com.