Jak rozpocząć praktykę?

Jeśli chesz rozpocząć praktykę zen, skontaktuj się z grupą lub ośrodkiem zen (zob. Adresy ośrodków i grup Szkoły) w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Praktykujący tam uczniowie chętnie zapoznają cię z podstawami.

Nie próbuj rozpoczynać praktyki samodzielnie, w oparciu o książki czy informacje z Internetu. Jeśli w twojej miejscowości nie ma żadnego ośrodka ani grupy zen, skontaktuj się z Główną Świątynią naszej Szkoły. Najlepiej będzie, jeśli będziesz mógł pojechać tam i wziąć udział w jednym z warsztatów dla początkujących. Ważne jest, abyś na początku swojej praktyki spotkał się z którymś z nauczycieli i odbył rozmowę osobistą. Mistrz wskaże ci najodpowiedniejszą dla ciebie na ten moment formę praktyki.

Nie miej obaw co do tego, czy twoje ciało podoła praktyce zen. Reguły naszej Szkoły pozwalają na uczestnictwo każdej osobie, bez względu na wiek, stan zdrowia czy kondycję fizyczną.

Jeśli mieszkasz w Łodzi lub okolicach, zadzwoń do nas (zob. Jak się skontaktować?), aby umówić się z którymś ze starszych uczniów na wprowadzenie do praktyki. Możesz też wysłać e-mail. Cyklicznie organizujemy też spotkania publiczne z przyjeżdżającymi do nas Mistrzami, podczas których odpowiadają oni na wszelkie pytania.

Nie zwlekaj, czas nie czeka na nikogo, życie ludzkie jest bardzo krótkie.

Mistrz Zen Seung Sahn mówił, że na tym świecie są cztery trudne rzeczy:

1. Urodzić się w ludzkim ciele
2. Spotkać Dharmę
3. Spotkać bystrookiego Mistrza Zen
4. Osiągnąć Oświecenie.

Pierwszą z tych trudnych rzeczy masz już za sobą...

E-mail: lodz@zen.pl

Tel: +48 509 241 097 (także SMS)

Adres: ul. Piotrkowska 93 m. 14
90-423 Łódź